Çalışmalar

Bölgelerin daha yüksek katma değerli üretim yapılarına geçiş yapabilmesi amacıyla Kalkınma Ajansları eliyle bölgelerin rekabet gücünü artıracak, yenilikçi, ekonomik ve toplumsal gelişmeyi hızlandırıcı, istihdam artırıcı projeler hayata geçirilmektedir.

Bu projeler ile bölgelerin mevcut potansiyelinin değerlendirilmesi, ekonomik ve sosyal kalkınmanın hızlandırılması ve her bir bölgenin 2023 yılı hedeflerine katkısının azami düzeye çıkarılması hedeflenmektedir. Bu noktada; Kalkınma Ajansları tarafından Ar-Ge ve yeniliğin desteklenmesi ve ticarileşmesi konularında önemli çalışmalar yapılmaktadır.

Kalkınma Ajansları temel olarak Ar-Ge ve yenilik ekosistemine yönelik strateji geliştirmekte, yenilikçi girişimciliği geliştirmeye yönelik faaliyetler yürütmekte ve Ar-Ge ve yenilik projelerine mali ve teknik destek sağlamaktadır. Kalkınma Ajansları, Ar-Ge ve yenilik ekosistemine yönelik strateji geliştirme faaliyetleri kapsamında yenilik konusunu yerel ve bölgesel düzeyde ele alarak yeniliğe dayalı ekonomilerin gelişimine yol gösterecek olan bölgesel yenilik stratejilerini hazırlamaktadırlar.

Bu çerçevede, Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda “Ankara Bölgesel Yenilik Stratejisi” hazırlanmıştır.

Çalışma ile Ankara’nın üstünlüğü olan uzmanlaşma alanları tespit edilmiş olup buna yönelik işbirliklerinin sağlanması, uluslararası fonlardan faydalanılması ve kamu tarafından verilen teknik ve mali desteklerin bu alanlara odaklanması amaçlanmaktadır.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com